خصوصیات محصول مورد نظر بسته بندی

نکات قابل توجه در زمان خرید دستگاه بسته بندی

بدون دیدگاه
5/5 - (5 امتیاز)

در زمان خرید یک دستگاه بسته بندی بایستی پارامترهای مختلفی را مدنظر قرار داد. توصیه می شود برای داشتن انتخابی مناسب در این زمینه موارد زیر را در نظر داشته باشید. در مقالات گذشته با پرکاربردترین دستگاه های بسته بندی خانگی و دستگاه های بسته بندی پرفروش آشنا شدیم و حال زمان آن رسیده که بدانیم برای خرید این دستگاه چه نکاتی را باید در نظر داشت.

برای آگاهی بیشتر : هدف از بسته بندی محصولات

تعیین خصوصیات محصول مورد نظر برای بسته بندی

طبیعتا از همان ابتدا به خوبی به این موضوع واقف هستید که قصد بسته بندی چه محصولی را دارید. لذا بایستی اقدام به تهیه اطلاعاتی در رابطه با محصول مورد نظر نموده و پیش از خرید به خوبی مواردی چون نوع بسته بندی مورد نیاز، تغییر و یا ثابت بودن اندازه محصول، میزان تولید محصول را مشخص نمایید. با این کار شما به خوبی می دانید که به دنبال چه نوع دستگاه بسته بندی هستید.

خصوصیات محصول مورد نظر برای بسته بندی

تاثیر روش عملکرد دستگاه روی انتخاب بسته بندی

 از دیگر موارد حائز اهمیت در زمان خرید دستگاه بسته بندی اطمینان از مفید بودن دستگاه مورد نظر برای رشد شرکت شما در آینده خواهد بود. لذا بایستی بیینید که چه دستگاهی برای شما مناسب خواهد بود، به عنوان نمونه به یک دستگاه همه کاره نیاز خواهید داشت و یا مثلا به دنبال دستگاهی هستید که چندین محصول با ویژگی های مختلف را بسته بندی نماید. شاید هم یک دستگاه اتوماتیک برای بسته بندی خودکار و طراحی های بسته بندی های متفاوت برای پیشرفت کسب و کار شما از همه مناسب تر باشد.

پیش از خرید دستگاه نیز به تحقیق در مورد فناوری مورد نیاز خود در رابطه با دستگاه پرداخته و فناوری مورد نیاز خود را تعیین کنید.

 بیشتر بدانید : کاهش هزینه ها با اتوماتیک کردن خط بسته بندی

تعیین فضای مورد نظر برای دستگاه بسته بندی جدید

بررسی کلیه شرایط مکانی نیز از دیگر پارامترهای مهم در زمینه خرید دستگاه های بسته بندی است. برای مثال ممکن است یک دستگاه بندی کاملا ویژگی و قابلیت های مورد نظر شما را داشته باشد اما فضای اشغال شده توسط آن بسیار بزرگ تر از فضای مورد نظر شما باشد.

دستگاه باید در اندازه ای باشد که کارکنان نیز بتوانند به راحتی در اطراف دستگاه حرکت داشته باشند و در واقع بایستی اطراف دستگاه فضایی ایمن و مطلوب برای رفت و آمد فراهم باشد. در اطراف همچنین بایستی برای پنل های هواگیری دستگاه نیز فضای کافی وجود داشته باشد. در صورتی که دستگاه از دریچه‌هایی برای باز و بسته شدن برخوردار هستد حتما فضای مورد نیاز در این زمینه را در نظر داشته باشید.

سرعت دستگاه بسته بندی

بی شک سرعت تولید برای هر تولیدکننده از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. هر چه زمان کمتری برای تولید محصولات صرف شود مطمئنا شانس شما برای بستن قراردادهای بزرگ و جذب مشتری های بیشتر نیز افزایش خواهد یافت. اما این را در نظر داشته باشید که برای این کار برنامه ریزی مهم ترین چیز خواهد بود. باید مطمئن گردید که سیستم شما از پتانسیل پیشرفت برخوردار است.

در صورت عدم کار کردن کافی و مطلوب و نیز عمل نکردن به تعهدهای کاری آسیبی جدی در کمین کسب و کار شما خواهد بود. لازمه این موضوع یک برنامه ریزی دقیق می باشد. برخی از دستگاه های بسته بندی در دقیقه قادر به بسته بندی 300 محصول خواهند بود. لذا شما بایستی متناسب با سرعت دستگاه خود آمادگی لازم برای افزایش حجم محصول را داشته و به خوبی قادر به مدیریت کار باشید.

بیشتر بخوانید : ارتقا خط تولید و استفاده از جدیدترین تکنولوژی های صنعت

توجه به نیاز دستگاه بسته بندی به نصب مجدد و آموزش های جدید

برخی مواقع دستگاه های بسته بندی جدید بسیار حساس می باشند و از این رو ممکن است در یک بازه زمانی نیاز به نصب چند باره آن ها باشد. از این رو شما بایستی به خوبی با تنظیمات این دستگاه ها آشنایی داشته باشید و برای تعمیرات آن ها نیز از دانش کافی بهره مند گردید. با توجه به جدید بودن دستگاه و نیز زمان بر بودن شناخت فناوری آن نیاز است که برای مواجهه با هر نوع مشکلی زمانی را در نظر داشته باشید.

اقدام به خرید دستگاه بسته بندی در مرحله ای مناسب از کسب و کار

شما بایستی زمان مناسبی را برای خرید دستگاه بسته بندی انتخاب نمایید. برخی مواقع شرایط به گونه ای خواهد بود که اقدام به خرید دستگاه به هیچ عنوان هوشمندانه نمی باشد و فعلا دستگاه فعلی به خوبی نیاز شما را رفع خواهد نمود. در واقع گاهی می توان با هزینه های بسیار کمتری دستگاه های قبلی را ارتقا بخشید.

توجه به شرایط مورد نیاز جهت خدمات و پشتیبانی دستگاه

داشتن اطلاعاتی در رابطه با تامین کننده و تولید کننده دستگاه و خدمات ارائه شده از سوی آن ها بسیار واجب خواهد بود. این را در نظر داشته باشید که حتما اپراتور پیش از کار با دستگاه های جدید بایستی آموزش هایی را توسط تکنسین های متخصص دستگاه ببیند و از این رو نیاز است که زمانی را برای این کار در نظر بگیرید. این شرایط به راحتی توسط تامین کننده هایی چون پاشا صنعت البرز برای شما فراهم خواهد شد و در واقع به خوبی شما را در حفظ و مدیریت مطلوب دستگاه یاری خواهند نمود.

شما در جایگاه یک مدیر برای حفظ سرمایه خود به یک سرمایه گذاری مطمئن نیاز خواهید داشت. لذا توصیه می شود به منظور جلوگیری از خرابی دستگاه ها سری به مطلب چگونگی تعمیر و نگهداری از دستگاه های بسته بندی زده و به این طریق تا جای ممکن از سرمایه گذاری دوباره خودداری نمایید.

در نظرگیری ملاحظات ایمنی جدید

همان طور که می دانید در کار و محیط کاری مهم ترین چیز ایمنی خواهد بود. لذا در صورتی که قصد خرید یک دستگاه بسته بندی جدید را دارید پیش از اتصال قطعات و راه اندازی دستگاه نکات ایمنی را بررسی نمایید. افزایش دقت در زمان کار کاهش ضایعات دستگاه را در پی خواهد داشت.

بعد از نصب و تحویل دستگاه به طور کامل به بررسی ورودی و خروجی  دستگاه پرداخته و از عملکرد مطلوب آن اطمینان حاصل نمایید. تمامی این امور بایستی زیر نظر تامین کننده بررسی شده و تحویل دستگاه بایستی در ایده آل ترین شرایط صورت گیرد.

  • خصوصیات محصول مورد نظر بسته بندی

ضرورت اتصال به شبکه داخلی در مورد دستگاه جدید

خیلی از ماشین ها از شبکه برخوردار می باشند و از این رو چندین نفر قادر خواهند بود که به صورت همزمان به مشاهده و بررسی عملکرد ماشین ها بپردازند. شرایط فراهم شده به کمک این قابلیت باعث خواهد شد که به منظور تولید گزارش های عملکرد دستگاه به سادگی اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری نمود.

در صورت برخورداری دستگاه مورد نظر شما از نرم افزار و سخت افزار یکپارچه عملکرد آن بسیار مطلوب تر خواهد بود. در این شرایط بهتر می توان در خصوص روند کار دستگاه ها برنامه ریزی نمود. تنظیم سبک بسته بندی بایستی براساس سلیقه مشتری انجام شود. این شیوه معرف مسیری برای رشد آینده شما خواهد بود.

با پیروی از نکات ذکر شده در این مطلب، می توانید خط بسته بندی جدیدی را برای خود راه اندازی نمایید.

سوالی دارید؟ از کارشناسان ما بپرسید

همین حالا با شماره 09125689025 تماس بگیرید.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!
نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

دسته بندی ها

موضوعات پیشنهادی

جدیدترین مطالب

پربازدید ترین مطالب