دستگاه میکسر پودر

در دنیای امروز و در صنایع مختلفی نظیر دارویی، غذایی و … جهت مخلوط کردن مواد پودری از دستگاه میکسر پودر استفاده می شود.
دستگاه میکسر پودر یا بلندر میکسر پودری؛ یکی از محصولات مهم ماشین سازی پاشا صنعت البرز است.  ما انواع دستگاه میکسر پودر را بنا به نیاز شما مشتریان طراحی و تولید میکنیم. قیمت میکسر پودر پاشا صنعت به نسبت سایر شرکت بسیار رقابتی می باشد. در ادامه میتواند معرفی کاملی از نحوه عملکرد میکسر پودر را مطالعه کنید و چنانچه نیاز به مشاوره قبل از خرید دستگاه میکسر پودر دارید، میتواند با ما تماس بگیرد.

5/5 - (222 امتیاز)
معرفی و قیمت انواع دستگاه بلندر میکسر پودری
دستگاه میکسر پودر پاشا صنعت

میکسر پودر چیست؟

دستگاه میکسر پودر یا بلندر میکسر پودری؛ دستگاهی جهت مخلوط کردن چند پودر با ساختاری یکنواخت و در نسبت های مختلف می باشد. از میکسر پودر می توان براحتی در منزل، کارگاه های کوچک و کارخانه ها استفاده کرد. یکی از کاربردهای مهم میکسر پودر، مخلوط کردن موادی همچون فلفل، قهوه، جوش شیرین، دارچین، زردچوبه و انواع مواد پودری غذایی و دارویی می باشد.

خیلی از صنایع و کسب و کارها نیازمند آن هستند که متریال مورد استفاده را به شکلی یکنواخت با هم ترکیب سازند. در واقع در فرمول به کار برده شده در ساخت این محصولات دقت و یکنواختی چگالی، فاکتوری مهم به شمار می آید. در صورت پودری بودن این متریال بهترین انتخاب برای تولیدکنندگان دستگاه میکسر پودر می باشد.

 

این دستگاه در کشور ما غالبا با نام دستگاه میکسر پودر شناخته می شود. اما در این بین، این دستگاه دارای نام های دیگری نظیر ریبون بلندر، میکسر پودر صنعتی، همزن صنعتی، مخلوط کن پودری، دستگاه بلندر، میکسر پودری و … نیز می باشد.

طرز کار دستگاه میکسر پودر

دستگاه میکسر پودر به واسطه موتور گیربکس با دور پایین قدرت را انتقال می دهد. این دستگاه درون مخزن خود دارای دو گروه پره یا تیغه می باشد که در نهایت به یک شفت محکم متصل شده اند.

نیروی موتور به شفت انتقال داده می شود و شفت نیز سبب به گردش در آوردن پره های کوچک و بزرگ میگردد. در وهله اول، پودر به وسیله پره های کوچک تر به کناره ها انتقال پیدا نموده و پس از آن مجدد پودر به وسیله پره های بزرگ به وسط می آید. دقت میکس بسیار تحت تاثیر این نوع گردش پره ها می باشد. به منظور میکس یکنواخت مواد پودری، نیاز است که پروانه یا پره های میکسر پودر از مهندسی دقیقی برخوردار باشند.

ویدیوی نحوه‌ی کار دستگاه میکسر پودر

طرز کار یک دستگاه میکسر پودر
پره ها و شفت دستگاه میکسر پودر

بررسی اجزاء مختلف دستگاه میکسر پودر

هر دستگاه میکسر پودر از چند جزء کلی تشکیل شده است که در ادامه به صورت تفضیلی اجزاء مهم دستگاه میکسر را بررسی میکنیم.

1. پره های میکسر پودر

در ساخت پره های دستگاه میکسر از مکانیزم های گوناگونی استفاده می شود اما در این بین پره مارپیچی را می توان جدیدترین و به روزترین فناوری ساخت پره یا تیغه میکسر پودر دانست. مزایای بی شمار این نوع پروانه ها و نیز دقت بالایی که در میکس یکنواخت پودرها داشته باعث شده که مورد توجه زیادی قرار گرفته و بسیار محبوب گردند. در ساخت دستگاه های میکسر پودر شرکت پاشا صنعت البرز نیز از این فناوری بهره گرفته شده است.

2. موتور و گیربکس

گیربکس و موتور دستگاه میکسرپودر، عموما در پشت مخزن و متصل به شفت دستگاه می باشد. متناسب با نوع پودر و ظرفیت دستگاه، مقدار قدرت موتور و تیپ آن مشخص می گردد.

3. پایه دستگاه میکسر

پایه دستگاه میکسر پودر متصل به مخزن و زیر دستگاه است. این پایه متناسب با حجم دستگاه جهت ایجاد تعادل متفاوت است. به طور مثال دستگاه میکسر پودر 3000 لیتری ، پایه ای متفاوت از یک دستگاه با حجم 800 لیتری دارد.

4.شفت دستگاه میکسر پودر

شفت یا محور دستگاه که در بین پره ها قرار میگیرد می بایست دارای کیفیت بالایی باشد. یک تصور اشتباهی که وجود این است که هرچه شفت ضخیم تر باشد بهتر است. در صورتی که نباید شفت ها رو به صورت غیر استانداری ضخیم کرد بلکه باید در انتخاب فلز و درصد آلیاژ استاندارد را رعایت کرد.

بخش خروجی دستگاه میکسر پودر

خروجی دستگاه میکسر پودر در بخش مرکزی و زیر مخزن تعبیه می شود. که عموما به شکل استوانه ای طراحی و تولید می گردد. این قابلیت وجود دارد که این دریچه ها به صوت Manual (دستی) یا مکانیکی طراحی شود.

دستگاه بلندر میکسر پودر در شرکت پاشا صنعت البرز با خطای نزدیک به صفر و با استفاده از تمام حجم مخزن انجام می گیرد.

بررسی ظرفیت مخزن مفید

تولید دستگاه بلندر میکسر پودر در شرکت پاشا صنعت البرز با خطای نزدیک به 0 و با استفاده از تمام حجم مخزن انجام می گیرد. ظرفیت مخزن بلندرهای ما به صورت کاملا دقیق می باشد. شواهد بیانگر آن است که غالبا دستگاه های میکسر پودر در هر ظرفیتی با ظرفیت مفید واقعی، 100 تا 200 لیتر تفاوت خواهند داشت. برای نمونه در دستگاه بلندر 1000 لیتری برای میکس پودر تنها 800 الی 900 لیتر فضای مفید وجود دارد.

انواع دستگاه میکسر پودر

دستگاه بلندر میکسر پودر در مدل های مختلفی قابل طراحی و تولید می باشد که هر کدام از این دستگاه ها، طیف خاصی از نیازها را پوشش می دهد. در ادامه انواع دستگاه میکسر پودر را بررسی میکنیم.

دستگاه مبکسر پودر اسانس پاش

میکسر پودر اسانس پاش

در بسیاری از صنایع این نیاز وجود دارد تا بتوان انواع پودرها را  با اسانس های مایع ترکیب نمود. از این رو برخی از دستگاه های میکسر پودر برای رفع این نیاز مجهز به مخزن اسانس خواهند بود. این دستگاه در زمان کار اسانس را به پودرها افزوده تا در نهایت ترکیب مورد نظر به دست آید.

دستگاه میکسر پودر مخزن گردان

میکسر پودر دارای مخزن گردان

در این دستگاه علاوه بر تیغه های بلندر، مخزن دستگاه نیز قادر به گردش می باشد و از این رو به خوبی پودرهای کف مخزن نیز ترکیب شده و میکس با دقت بسیار بالایی انجام خواهد شد. این دستگاه در صنایعی  نظیر صنایع دارویی به کار برده می شود و تولید این دستگاه در ظرفیت 50 تا 2000 لیتر امکان پذیر است.

دستگاه میکسر پودر با مخزن ثابت

میکسر پودر دارای مخزن ثابت

میکسر پودر با مخزن ثابت را می توان متداول ترین و پرطرفدارترین نوع میکسر پودر دانست. این دستگاه دارای مخزن افقی و ثابت می باشد و در آن پره های بلندر قادر به چرخیدن هستند. این دستگاه نهایتا 10 تا 15 دقیقه ای قادر به ترکیب پودرها خواهد بود. یکی از نقاط قوت این دستگاه را می توان درب های لولایی روی مخزن آن دانست که باعث شده در زمان کار، گرد و غبار در فضا پخش نشود.

میکسر پودر دوجداره

میکسر پودر دوجداره

گاهی در صنایع شیمیایی و یا حتی دارویی برای ترکیب صحیح و کسب دقت مورد نیاز احتیاج خواهد بود که در طی فرآیند میکس، تغییراتی در دما حاصل گردد. از این رو در دستگاه های میکسر پودر دو جداره می توان با ریختن روغن در بین جداره مخزن این دستگاه ها تغییر دما را در زمان مورد نظر به وجود آورد.

مشخصه های یک دستگاه بلندر میکسر پودر

 • این دستگاه بسته به نوع محصول شما از آهن یا استیل 304 یا 316 ساخته خواهد شد.
 • بسته به حجم مخزن ریبون بلند و مواد پودری قدرت الکتروموتور آن تعیین می گردد.
 • ظرفیت مخزن نیز بسته به نیاز مشتری از 100 الی 10000 لیتر قابل تعیین است.
 • این دستگاه از ظرفیت مفید همزن برخوردار است.
 • می توان اسانس پاش بر روی پودرها را بر روی این دستگاه طراحی و نصب نمود.
میسکر پودر
قابلیت های دستگاه بلندر میکسر پودر پاشا صنعت البرز

قابلیت های میکسر پودر شرکت پاشا صنعت البرز

 • قابلیت ترکیب مواد پودری به صورت دقیق و یکنواخت و در سریع ترین زمان ممکن
 • برخورداری از طرح های نوین همراه با استانداردهای بین المللی و بهینه شده
 • امکان فروش میکسر پودر بدون واسطه به تولید کننده به صورت تک و عمده
 • ارائه نازل ترین قیمت و بهترین کیفیت در میکسر پودر پاشا صنعت البرز
 • متعهد به قراردادها و تحویل به موقع محصولات به مشتری
 • تولید دستگاه های میکسر پودر در ابعاد مختلف و در تیپ سبک و سنگین
 • امکان قیمت دهی بسته به حجم مفید دستگاه میکسر پودر

خرید دستگاه میکسر پودر دست دوم

در صورتی که قصد خرید دستگاه میکسر پودر دست دوم را دارید توصیه می شود به نحوه حرکت پودرها در بین پره های بلند توجه نمایید چرا که در واقع این فرآیند را می توان مهم ترین عملکرد دستگاه ریبون بلند دانست.

تولیدکنندگان حرفه ای ابتدا مقیاس طول، عرض و ارتفاع پره را به صورت دقیق محاسبه خواهند نمود و پس از آن که تست طرح در برنامه های آنالیز طراحی صنعتی با موفقیت همراه بود و در واقع پره ها کارکردی دقیق از خود نشان دادند این محاسبات در دستور ساخت به کار برده می شوند. اما گاهی نیز ممکن است سهل انگاری هایی در پره کشی میکسر پودری رخ دهد. به همین دلیل در صورتی که قصد خرید دستگاه بلندر دست دوم را داشته توصیه می شود پره های آن را به کمک یک متخصصِ نقشه کشیِ صنعتی، یا طراح ماشین آلات صنعتی مورد بررسی قرار دهید.

پرسش های متداول

آیا میکسر پودر پاشا صنعت دارای کیفیت و عملکرد بالایی است؟

یکی از با کیفیت ترین و در عین حالت رقابتی ترین محصولات ماشین سازی پاشا صنعت البرز، دستگاه میکسر پودر است. به نوعی این دستگاه کاملا در نزد عموم شناخته شده می باشد و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

آیا دستگاه بلندر میکسر پودر پاشا صنعت، ضمانت و خدمات پس از فروش دارد؟

 دستگاه میکسر پودر پاشا صنعت البرز از گارانتی یکساله بی قید و شرط و نیز خدمات پس از فروش 10 ساله برخوردار می باشد و این موضوع به خوبی گواهی بر کیفیت بالای این محصول خواهد بود.

تفاوت دستگاه میکسر پورد افقی با عمودی در چیست؟

دستگاه میکسر پودر افقی؛ در واقع نوعی از دستگاه های میکسر پودری است که محل قرار گیری مخزن آن به صورت افقی است. بنا به نیاز شما هر نوع از این دستگاه طراحی و تولید میگردد.

امکان نصب اسانس پاش بر روی دستگاه میکسر پودر وجود دارد؟

شرکت پاشا صنعت البرز برای دستگاه های میکسر بلندر خود امکان نصب اسانس پاش از نوع پیستونی نیمه اتوماتیک یا اتوماتیک در نظر گرفته است و در صورتی که مشتری مایل به نصب این قطعه باشد بی شک به طور اختصاصی و متناسب با شرایط او، این بخش طراحی و تولید شده و در نهایت نصب آن بر روی میکسر پودری انجام خواهد شد.

نیاز به دستگاه میکسر پودر دارید؟ یک مشاوره رایگان مهمان ما باشید

جهت استعلام قیمت میکسر پودر و مشاوره رایگان همین حالا با شماره 09121262502 تماس بگیرید.

مطالب مرتبط با دستگاه میکسر پودر

نکات آموزشی و کاربردی برای یک انتخاب درست

22 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام. قیمت دستگاه میکسر پودر تون چقدره؟ اگر اسانس پاش هم خواهیم روی دستگاه نصب میکنید؟ قیمتش چقدر تغییر میکنه؟ ممنون میشم بهم خبر بدید.

  پاسخ
  • سلام جناب حسینی. توضیحات براتون ایمیل شد. با این حال شما میتونید با شماره 09125689025 و 02634808813 تماس حاصل کنید. مشاوره خرید رایگان است.

   پاسخ
   • سلام عذر میخوام یه دستگاه بزرگ میخوام به طوری که توانایی فققط قاطی کردن ۲نوع محصولو داشته باشه و خوردکن نباشه

    پاسخ
 • حسین نباتی
  25 ژانویه 2021 5:42 ب.ظ

  بلندر میکسر پودر رو آماده هم دارید؟ ما برای خط تولید ادویه جات لازم داریم. سریع میخواهیم. قیمتش چنده؟

  پاسخ
 • سلام. ممکنه قیمت میکسر پودر رو بگید؟ و اینکه ما میکسر آماده هم دارید؟

  پاسخ
 • حسن نبی زاده
  23 فوریه 2021 9:01 ب.ظ

  سلام. قیمت میکسر پودری چند تموم میشه برای میکس کردن ادویه جات ؟ از چه موتوری استفاده میکنید؟

  پاسخ
 • سلام.بلندر میکسر پودر چند روزه تحویل میدید؟ میتونیم کارگاه بیایم؟

  پاسخ
 • دستگاه میکسر پودر برای ادویه جات و قهوه جدا هست یا یک دستگاه میکسر استفاده میشه؟ ممنون میشم قیمت هر دونوع میکسر پودری رو بگید. علی

  پاسخ
  • سلام. عموما یک دستگاه میکسر استفاده میشه که در صنایع مختلف میتونید ازش استفاده کنید. اما خود دستگاه میکسر در مدل های مختلفی اعم از دوجداره ، با مخزن ثابت، با مخزن گردان و اسانس پاش قابل طراحی و تولید است. شما میتونید جهت دریافت مشاوره کاملا رایگان با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. کارشناسان پاشا صنعت آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص دستگاه میکسر پودر و همچنین قیمت و زمان تولید میکسر پودر راهنمایی لازم رو ارائه دهند.

   پاسخ
 • سلام. میکسر پودر قیمتش چنده؟ با اسانس پاش میخوام.

  پاسخ
 • عذرمیخوام ی نوع دستگاه بزرگ احتیاج داریم که ۲نوع محصول رو باهم مخلوط کنه فقط .نمیخوام پود کنه فقط درحد مخلوط کردن

  پاسخ
 • دستگاه میکسر پودر کوچک میخواستم. شما تولید میکنید؟ قیمت میکسر پودری افقی رو هم میفرمایید؟ توضیحات رو خوندم ولی قیمت ندیدم.

  پاسخ
 • سلام. دستگاه بلندر میکسر پودری برای میکس ادویه جات میشه استفاده کرد؟ قیمت دستگاه رو هم می فرمایید؟ چند روزه میکسر پودر رو به ما تحویل میدید؟

  پاسخ
 • عبدالرضا کاکاوند
  28 جولای 2021 6:01 ب.ظ

  ببخشید شما میکسر پودری افقی هم تولید میکنید؟ فرقش با میکسر پودر عمودیه چیه دقیقا؟ ممنون میشم توضیح بدید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید