پرکن سیلندر پیستون

فیلترها
تنظیم مجدد
تنظیم مجدد
تنظیم مجدد

پرسش های متداول

مکانیزم پرکردن با سیلندر پیستون به چه صورت انجام می شود؟

مکانیزم کار پرکن سیلندر پیستون به این صورت است که ابتدا مایع مورد نظر از مخزن اصلی به درون سیلندر منتقل می شود. سپس پیستون به سمت جلو حرکت می کند و مایع را از سیلندر به درون ظرف منتقل می کند. پس از پر شدن ظرف، پیستون به سمت عقب حرکت می کند و عمل پر کردن مجدداً انجام می شود.

پرکن مایعات سیلندر پیستون در چه مدل هایی تولید می شود؟

پرکن سیلندر پیستون در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید می شود. در نوع اتوماتیک، تمام مراحل پر کردن به صورت خودکار انجام می شود. در نوع نیمه اتوماتیک، برخی از مراحل پر کردن به صورت دستی انجام می شود.

از دستگاه پر کن سیلندر پیستون در چه صنایعی میتوان استفاده کرد؟

پرکن سیلندر پیستون در صنایع مختلف مانند صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، صنایع دارویی و صنایع آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد.

دستگاه پرکن مایعات سیلندر پیستون دقت و سرعت بسیار بالایی دارد و معمولا جهت پرکردن موادی استفاده می شود که ارزش قیمتی بالایی داشته باشند.

پرکن سیلندر پیستون

مایعات متناسب با رقیق یا غلیظ بودن در مکانیزهای مختلف پمپی، سیلندر پیستونی و ثقلی طبقه بندی می شود. مکانیزم پرکن سیلندر پیستونی مخصوص پرکردن مایعات غلیظ می باشد. در دستگاه پرکن سیلندر پیستون هم که از نام آن پیداست، پرکردن مواد توسط سیلندر پیستون انجام می شود.

در دستگاه های پرکن مایعات تولیدی ماشین سازی پاشا صنعت البرز؛ پرکن های سیلندر پیستونی به صورت خطی به تعداد سیلندرهای زوج از دوسیلندر تا ده سیلندر بنا به سفارش مشتری و یا به صورت روتاری ساخته می‌شود. 

عملکرد پرکن پیستونی (مکانیزم سیلندر پیستونی)

نحوه کار دستگاه پرکن مایعات سیلندر پیستونی به این صورت می باشد که بسته به تعداد نازل ها، سیلندرهایی با حجم هایی کاملا برابر ساخته می شود و و بر روی دستگاه نصب می گردد.

سیلندرهایی که بر روی دستگاه پرکن نصب می شوند به شیرهایی دوطرفه مجهز هستند. که یکی از این راه های شیر به مخزن تغذیه دستگاه پرکن مرتبط است و راه دیگر شیر با نازل ها در ارتباط است. و زمانیکه پیستون به سمت عقب حرکت میکند، داخل سیلندر حالت خلاء ایجاد می شود و در این زمان شیری که به مخزن تغذیه راه دارد باز می شود و فشار مکش باعث می شود که مواد غلیظ به داخل سیلندر جریان پیدا کنند.

نکته : لازم به ذکر است که پیستون ها به صورت های پنوماتیکی و مکانیکی قابلیت حرکت دارند.

همانطور که گفته شد، حجم سیلندرها با دقت بسیار زیاید با هم یکسان هستند و بنابراین مایعاتی که به داخل سیلندر ها وارد می شود نیز با هم برابر هستند. در ادامه پیستون به طرف جلو حرکت کرده و همزمان ورودی مخزن بسته شده و خروجی نازل باز می شود در نتیجه فشار پیستون، مواد داخل سیلندر به داخل نازل و از آنجا بطرف ظرف هدایت می گردد.

دستگاه پرکن مایعات سیلندر پیستون

دستگاه پرکن وازلین و گریس از نمونه کاربردهای این دستگاه می باشد.

دستگاه پرکن مایعات سیلندر پیستون دقت و سرعت بسیار بالایی دارد و معمولا جهت پرکردن موادی استفاده می شود که ارزش قیمتی بالایی داشته باشند.

انواع دستگاه پرکن مایعات غلیظ  سیلندر پیستونی

دستگاه پرکن سیلندر پیستون در مدل های مختلف اتوماتیک و نیمه اتوماتیک طراحی و ساخته می شوند. همچنین از نظر تعداد نازل ها در مدل های تک نازل، دو نازل، چهار نازل، شش نازل و هشت نازل قابل طراحی می باشند. که بنابر نیاز مشتری قابل سفارش می باشد.

در این دستگاه از مخزن تمام استیل استفاده می شود که متناسب با تعداد نازل ها جهت مایعات غلیظ ساخته می شود. همچنین از پرکن مایعات غلیظ سیلندر پیستون جهت مایعاتی نظیر، گریس، مایع ظرف شویی، مایع دستشویی، انواع روغن های خوراکی و صنعتی، مواد غلیظ خوراکی و صنعتی و شیمیایی، روغن موتور، عسل و … استفاده می شود.

پرکردن گریس با سیلندر پیستون

مشخصات فنی دستگاه پرکن سیلندر پیستونی

  • روکش و سیلندر و پیستون تماما ازجنس استیل 304 نگیر می‌باشد. 
  • دستگاه اتومات سیلندر پیستون دارای سه متر نوارنقاله می‌باشد.
  • مجهز به اینورترجهت تنظیم دور موتور
  • تابلو  برق آن از جنس پلی استر ضد جرقه و مجهز به PLC است.
  • جهت پرکردن مایعات بسیار غلیظ مانند موم و عسل از مخزن دو جداره با سیستم گرم کننده استفاده می شود که این روش باعث می شود تا مواد غلیظ کمی گرم شده و روندگی بهتری داشته باشد و راندمان پرکردن ظروف با سرعت بالاتری انجام گیرد

قیمت دستگاه پرکن سیلندر پیستون

با توجه به حجم مخزن و تعداد نازل هایی که در این دستگاه استفاده می شود، قیمت دستگاه متفاوت است. شما میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان خرید دستگاه پرکن سیلندر پیستون با ما تماس بگیرید.

پاشا صنعت البرز سازنده انواع دستگاه های پرکن مایعات غلیظ و رقیق می باشد.