بلندرهای صنعتی چیست؟

بلندر صنعتی و میکسر برای ترکیب کامل هر نوع مایع یا جامد در طی فرآیند تولید استفاده می شود. آنها معمولاً مخازن یا گازی های بزرگی هستند که دارای تیغه های موتوری یا جیب های موتوری هستند که روی شافت ثابت می چرخند یا خود ثابت هستند. از جنس استنلس استیل به دلیل خاصیت بهداشتی و بهداشتی این فلز ، بخصوص در صنایع غذایی و آشامیدنی استفاده می شود.
 
سایر مواد بالقوه شامل آلومینیوم ، فولاد یا چدن است. از آنجا که بیشتر محصولات مصرفی حاوی مواد مختلفی هستند که از طریق این فرآیند صنعتی با هم مخلوط شده اند ، میکسرها در بسیاری از صنایع به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. تقریباً انواع مواد مصرفی یا کالاهایی که با افراد از جمله نوشیدنی ها ، قرص ها و داروها ، خمیر دندان ، مواد غذایی ، فرآورده های نفتی و بسیاری از محصولات دیگر در تماس مستقیم قرار می گیرند باید توسط بلندرها و میکسرها پردازش شوند.
 
بلندرهای صنعتی همچنین در صنایع آرایشی ، دارویی ، شیمیایی ، کشاورزی ، خمیر کاغذ و کاغذ ، خودرو ، تصفیه آب ، چسب و درزگیر استفاده می شود.
 
بلندرهای صنعتی به طور کلی از تیغه های مخلوط ، روبان ، پروانه یا پروانه ها تشکیل شده اند که توسط یک روتور استاتور ، یک روتور منفرد یا یک روتور دوقلوی هدایت می شوند. برای دستیابی به قوام مناسب یا محصول نهایی ، برنامه های خاصی به انواع خاصی از میکسرهای صنعتی نیاز دارند. اثربخشی و کارآیی هزینه اغلب مهمترین ملاحظات است.
 
بلندر ها قدرتمندتر ، کارآمدتر و متنوع تر شده اند. تیغه ها برای ترکیب سریع تر ساخته می شوند در حالی که موتورهایی که قدرت آنها را تغذیه می کنند کوچکتر هستند و نسبت به مدل های قدیمی از سوخت کمتری استفاده می کنند. طرح های خاص از مزایای خاص به حداکثر می رسند و انواع شکل ، اندازه و توانایی های مخلوط کن همچنان گسترش می یابد.
 
برخی از انواع مختلفی از میکسرهای صنعتی شامل مخلوط کن های روبان ، مخلوط کن برقی ، مخلوط کن خلاء و خشک کن و همزن است. مخلوط کن های روبان مخلوط کن افقی هستند که شامل دو تیغه مارپیچ است ، یکی در داخل دیگر ، محتویات میکسر را هم به داخل و هم بیرون برای عملکرد مخلوط کن برشی فشار می دهد. به طور معمول در مخلوط کردن مواد خشک یا پودر شده در مخلوط کامل از ترکیب استفاده می شود ، مخلوط کن روبان نیز ممکن است مواد مرطوب را مخلوط کند.
 
بلندر های دستمال مانند ، مواد خشک یا پودری متحرک هستند که به صورت جانبی و شعاعی حرکت می کنند و دستمال هایی که از یک پیچ افقی تابش می کنند. میکسرها و خشک کن های خلاء می توانند دارای ساخت و ساز افقی یا عمودی باشند و از ترکیبی از گرمای داخلی کم و فشار خلاء برای مخلوط کردن در ضمن از بین بردن رطوبت استفاده می کنند. یکی دیگر از انواع بسیار متداول میکسر و در نتیجه مخلوط کن ، همزن با پروانه منفرد یا دو برابر برای مخلوط کردن محصولات با ویسکوزیته بالا است.

با ما در ارتباط باشید

چگونه ما را پیدا کنید

دفتر مرکزی

کرج، کمال شهر، خیابان ظفر 3، بلوارشورا، دست راست ولیعصر 20

info@ps-alborz.ir

۰۹۱۲۵۶۸۹۰۲۵ - ۰۹۳۶۱۵۵۴۱۱۳