دستگاه پرکن مایعات رقیق

دستگاه پرکن مایعات رقیق ثقلی

بدون دیدگاه
5/5 - (19 امتیاز)

همانطور که قبلا در مطلبی در رابطه با انواع دستگاه پرکن مایعات صحبت کردیم و گفتیم که یکی از نمونه های بسیار کاربردی آن، دستگاه پرکن مایعات رقیق است که از آن با عنوان هایی چون پرکن مایعات ثقلی نیز یاد می شود. در این مطلب به صورت کامل در مورد قیمت و مشخصات فنی آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید!

تمامی مکانیزم های پر کردن، در رابطه با مایعات رقیق نیز کاربردی می باشد. در واقع پر کردن مایعات رقیقی نظیر آب ، دوغ ، عرقیات گیاهی و شیشه پاک ها و دیگر محصولات این چنینی در ظروف به نسبت مواد با سایر ویسکوزیته ها کار بسیار آسان تری می باشد.

به طور معمول هدایت مایعات به درون ظروف با مکانیزم هایی چون مکانیزم پرکن پمپی، پرکن سیلندر پیستونی و پرکن ثقلی انجام خواهد شد. هر یک از این روش ها کاربرد خاص خود را داشته و بسته به تیراژ کار، دقت و میزان ویسکوزیته مایع از بین این روش ها از روش مناسب در دستگاه های پرکن مایعات بهره گرفته می شود.

دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک

مکانیزم دستگاه پرکن ثقلی (پرکن مایعات رقیق)

این دستگاه ها به اندازه ای در پر کردن مواد رقیق موثر و ساده عمل نموده که می توان برای تزریق مایعات رقیق به درون ظرف از فشار تخلیه شدن خود آن ها از مخازن دستگاه پرکن بهره گرفت که این موضوع باعث شده که این مکانیسم به مکانیسم ثقل معروف گردد. دستگاه های پرکن ثقلی از آن جایی که با استفاده از فشار خود مواد و نیز جاذبه، تزریق را انجام داده لذا نیازی به مکانیسم های سیلندر پیستون و یا پمپ نخواهند داشت. این موضوع سبب شده که این دستگاه ها دارای قیمت منصفانه تری بوده و نیز آسان تر بتوان آن ها را تهیه نمود. البته این نکته نیز لازم به یادآوری بوده که دقت مکانیزم ثقل به نسبت سیستم پمپ و سیلندر و پیستون پایین تر می باشد.

در این سیستم ها با توجه به آن که سنگینی مواد عامل اصلی فشار ریزش بوده چنانچه در صورت کاهش حجم مواد درون مخزن شاهد افت فشار تزریق نیز خواهیم بود چرا که سنگینی مواد پشت نازل نیز کمتر می گردد. از این رو به طور معمول بین مخزن پرکن و یک مخزن اصلی اتصال برقرار شده انتقال ماده به مخزن پرکن با استفاده از پمپ انجام می گیرد. به منظور تعیین سطح مواد در درون مخزن پرکن ثقلی نیز سنسور های مخصوص و یا شناور به کار برده می شود.

مکانیزم قطع تزریق نیز در دستگاه های پرکن مایعات رقیق با دیگر دستگاه ها متفاوت می باشد. از بین مهم ترین آن ها می توان به کارگیری تایمر، لودسل و کانتر را نام برد. به طور معمول حسگر لودس (نوعی سنسور وزن) نتایج مطلوب تری را به بار خواهد آورد.

مکانیسم پر کردن در رابطه با مایعاتی نظیر شیشه پاک کن ها که پر شدن آن ها با کف کردن همراه بوده باید از ته ظرف یا بطری انجام شود.

از بین پراستفاده ترین موارد استفاده از سیستم ثقل در پرکن مایعات رقیق می توان به دستگاه پرکن دوغ اشاره نمود.

کاربرد دستگاه پرکن مایعات رقیق ثقلی

به طور معمول این دستگاه در رابطه با مایعات رقیق بسیار کاربردی می باشد در ادامه به چند نمونه از موارد استفاده از این دستگاه اشاره خواهیم نمود:

  • شوینده های های مختلف مثل شیشه شور ، سفید کننده، جرم گیر و…
  • حلال های گوناگون نظیر تینر ، الکل ، استون و..
  • مایعات شیمیایی مانند اسید ها، آب اکسیژنه، ضد یخ ، کود های مایع و…
  • مایعات خوراکی از جمله آب ، سرکه، دوغ ، آب میوه و…

 

برچسب ها :

سوالی دارید؟ از کارشناسان ما بپرسید

همین حالا با شماره 09125689025 تماس بگیرید.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

دسته بندی ها

موضوعات پیشنهادی

جدیدترین مطالب

پربازدید ترین مطالب

فهرست